Skip to content
 • English
 • Eesti
 • German
 • Russian
0.000
Your cart is empty. Go to Shop
 • English
 • Eesti
 • German
 • Russian
Menu

Trepid sise ja välistingimustesse

trepid
I-trepid

I-trepid ehk Sirged trepid

I-Trepid, tuntud ka kui sirged trepid, on ühed enimkasutatavad ja populaarsed trepilahendused tänu nende mugavusele, funktsionaalsusele ja ökonoomsusele. Nende treppide lihtne ja sirgjooneline konstruktsioon teeb neist eelistatud valiku mitmesugustes keskkondades, olgu siis kodudes, kontorites või avalikes hoonetes. Sirge trepi eelis seisneb selle minimalistlikus disainis ja võimes mahutada sujuvalt paljusid erinevaid sisekujundusstiile.

I-Treppidel on oluline omadus – nad ei vaja täiendavaid toetuspunkte peale alumise ja ülemise otsa kinnituspunktide. See teeb nende paigaldamise lihtsaks ja kiireks. Piirde- ja käsipuude kergesti kohandatavate süsteemidega on nende treppide ehitamine eriti lihtne ning neid saab kohandada vastavalt individuaalsetele eelistustele ja ohutusnõuetele.

Kuigi sirgete treppide ehitamine on lihtne ja ökonoomne, on oluline meeles pidada, et nende sirge konstruktsioon nõuab rohkem ruumi võrreldes teiste trepilahendustega. Seetõttu on oluline hinnata olemasolevat ruumi ja selle sobivust sirge trepi paigaldamiseks. Kui ruum seda võimaldab, on sirge trepp suurepärane valik elegantsi ja lihtsuse pooldajatele.

I-Treppide puhul on mitmeid metallist kandvaid konstruktsioonivõimalusi:

 • Kõige populaarsemaks valikuks on kesk-talal trepp, mis toetub kesksele sambale ja loob minimalistliku ning kaasaegse ilme.
 • Teine võimalus on kahel küljel asetsevate tugitaladega trepp, mis annavad suurema stabiilsuse ja jõudluse.
 • Samuti saab valida lahenduse, kus tugitalad on paigutatud astmete alla, luues elegantse ja õhulise välimuse.

Kokkuvõttes on sirged I-Trepid suurepärased valikud nende lihtsuse, praktilisuse ja kohandatavuse tõttu. Olgu interjöör milline tahes, saab neid treppe kohandada, et tagada nii esteetika kui ka funktsionaalsus igas ruumis.

Galerii

Metalltalal trepp
Kesktalal U-Trepp
Metallist kesktalal L-Trepp
Valgustatud astmetega trepp Saaremaale
Treppide valmistamine
Metalltalal trepp Audrusse
Metallist piirdega trepp Vanamõisa
Metalltrepp klaasist piiretega
Metalltrepp Lõvi-külla
Välitreppide valmistamine
Kaldtee ratastoolile (invatee) valmistamine
Ühe-poolse klaaspiirdega trepp Raplasse
Metalltalal trepp Sindis
Trepp kontor-soojakusse Rootsi
Klaaspiiretega trepp Raplamaal
Metalltalal trepp Muugal
Kesktalal trepp Valgamaal
Välitrepi ehitus Valgeranda
Tammest platvormiga metalltalal L-trepp Audrusse
Vanutatud astmetega kesktalal trepp palkmajas
Lasergraveeringuga pöögist astmed.
Valmistamine

Treppide valmistamine

Treppide valmistamine võib olla suur ja keeruline projekt, kuid lõpptulemus võib olla üks kõige silmapaistvamaid osi hoones. Treppide valmistamine nõuab täpset planeerimist, hoolikat materjalide valikut ja käsitööd, et tagada nende ohutus ja vastupidavus.

Esimene samm treppide valmistamisel on õige materjali valimine. Treppide valmistamisel on laialt levinud materjalid puit ja metall, kuid võib kasutada ka klaasi, kivi ja betooni. Puit on kõige populaarsem valik, kuna see on kergekaaluline, vastupidav ja lihtne töödelda. Metallist trepid on ka vastupidavad, kuid need on raskemad ja nõuavad spetsiaalseid tööriistu. Kivi ja betoon on vastupidavad, kuid raskemad ja nõuavad spetsiaalset paigaldamist.

Kui materjal on valitud, tuleb disain läbi mõelda. Disain peaks vastama ruumi üldisele stiilile ja pakkuma funktsionaalsust. Trepid võivad olla sirged, keerulise disainiga või kaarjad. Kuid disain peaks tagama ka ohutuse ja mugavuse, näiteks astmed ei tohiks olla liiga kõrged või kitsad ning trepi kaldenurk peaks olema sobiv. Samuti tuleb arvestada trepi paigutusega ja tagada, et see vastab kõikidele kohalikele ehitus- ja ohutusnõuetele.

Järgmine samm on  valmistamine. Käsitsitööna valmistatud trepid on tugevamad ja kvaliteetsemad kui tööstuslikult valmistatud. Puitu kasutades tuleb lõigata trepi astmed ja raamistik ning seejärel lihvida ja viimistleda. Metalli puhul tuleb kõigepealt lõigata metalli lehed, painutada ja keevitada, seejärel lihvida ja viimistleda.

Kui trepp on valmis, tuleb see korralikult paigaldada. Paigaldamisel tuleb järgida spetsiaalseid juhiseid ja protseduure, et tagada nende ohutus ja vastupidavus. Paigaldamine võib nõuda spetsiaalseid tööriistu ja professionaali abi.

Lõpuks,  hooldamine on oluline, et tagada nende pikk eluiga ja ohutus. Puidust treppe tuleb regulaarselt lakkida või värvida, et kaitsta neid niiskuse ja kahjurite eest.

Metallist treppide valmistamine on laiaulatuslik valdkond, mis hõlmab terase, roostevaba terase, alumiiniumi ja muude metallide töötlemist. Spetsialistid töötavad välja mitmesuguseid metallist trepilahendusi, mis on kohandatud konkreetsele kliendile vastavalt nende disainisoovidele ja eelarvele. Metallist trepid võivad olla keerulise kujuga ja kõrgtehnoloogiliste elementidega, nagu näiteks LED-valgustus ja klaaspinnad. Neid treppe kasutatakse tavaliselt kaubanduslikes hoonetes, kus peetakse oluliseks esteetikat ja funktsionaalsust.

Metallist detailid valmistame kohapeal, kasutades presse , saage ja muud tehnikat

Valmistame põhiliselt treppide metallkonstruktsioone ja kandetalasid. Puidust detailid valmivad koostöös Trepionu OÜga

 

Küsi pakkumist

   

  thorman